GlamArt Photography: Fitness model Kamila

Today I would like to introduce you a little bit different trend of photography – fitness model Kamila. Don’t you think that it would be a shame to have a precisely shaped body as Kamila does and no professional photos of it? There is no need to lie to yourself about getting older and older… the time is flying by and no one can stop it.  So even if you workout a lot and take care of yourself as much as you can, once the markers of being older will reveal itself sooner or later. The magic of photography is that it can stop the time, catch the right moment and keep it for good. Fitness is not only a physical education, it is a lifestyle. It is a complex regime. The result is the harmony of inner and outer beauty. Kamila is successful in this complexity and these photos are proof of it.

Dnes Vám představím trošku jinou stránku mé práce – focení fitness modelky Kamči. No řekněte sami, nebyla by věčná škoda nemít profesionální fotky z tak precizně vymakaného těla? Není třeba si nic nalhávat, stárneme všichni, čas zastavit nelze. Ač na sobě makáte usilovně a opravdu se staráte o své tělo, stejně se známky stárnutí časem projeví – u někoho dříve, u někoho později. Ale fotografie umí zachytit a zvěčnit to, co je právě teď. Fitness není jen cvičení a posilování, je to životní styl, který odráží vaši kompletní životosprávu. Výsledkem je pak harmonie mezi vnitřní i venkovní krásou vás samotných. Kamila je v tomto životním stylu úspěšná a fotky jsou toho jasným důkazem.

 

That’s what I am talking about… the complex regime.

If you excerise regularly you will see improvement soon.

Now I see a huge progress since my last photoshooting.

Fitness is a perfect balance between mind and body.

If your body feels good, your mind will feel the same. You can be proud yourself.

Do you think that this swim suit will be ok for this summer?

The hard work reveals its great results.

This could be an ad for a underwear, don’t you think?

Every part of the body needs to have its regular excersise.

I have fallen down from heaven. But I am not a fallen Angel.

Fitness girl can look really good in everything she dresses.

If you want to start, do not say I will start since new week, new month… do it now.

 

Back to top

Your email will not be visible nor shared. Your comment must be approved by administrator and after that will be shown here. This is prevention of spam. Thank you for understanding. | Váš email nebude nikdy publikován či sdílen. Váš komentář musí být schválen administratorem a až poté bude zde zobrazen. Toto nastavení je prevencí proti spamu. Děkuji Vám za pochopení. Fields marked with * are required. | Označená pole jsou povinná *

*

*